Vilket är ditt personliga varumärke?

      Kommentarer inaktiverade för Vilket är ditt personliga varumärke?

Många känner sig obekväma när de ska prata eller skriva säljande om sig själva. Din jobbcoach hjälper dig plocka fram dina unika egenskaper. När man väl plockat fram dem så måste man också börja tro på dem, även här kan du ta hjälp av din jobbcoach.

Vi bedömer människor vi möter oerhört snabbt, på ca 30 sek har vi skaffat oss en uppfattning. Det är DU som styr hur andra människor uppfattar dig. Det handlar mycket om hur du kommunicerar både verbalt och med kroppen. Hos idéva pratar vi om kroppsspråk och lär oss förstärka på rätt ställe.

Hur duktigt är du på att skriva och prata om dig själv på ett säljande sätt? Det är en konst som man måste öva på även här tar du hjälp av din coach.

Ditt personliga varumärke är det du står för, det unika med dig, det vänner och familj säger om dig.

Vad vill du förmedla?